Politikë

“Njëqind dështimet e Ramës”, Basha: Shqipëria vend origjine për kanabisin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:36 - 28/02/21 |
Doriana Çepunaj

Teksa na ndajnë rreth dy muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, duket se fushata elektorale është intensifikuar. Kryedemokrati, Lulzim Basha ka vijuar akuzat ndaj qeverisë Rama.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan: “100 dështimet e Edi Ramës në tetë vite. Edi Rama e ka cilësuar si histori suksesi betejën kundër drogës, por a është i vërtetë ky pohim” . Përgjigjja sipas kryedemokratit është jo.

Basha i referohet një raporti të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, dhe shkruan: “Shqipëria cilësohet si vend kryesor i origjinës së kanabisit për vitin 2014-2018”./Opinion.al

Pas