Aktualitet

Covid/Rama poston fotot e të moshuarve mbi 80 vjeç, të cilët u vaksinuan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:21 - 28/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kryeministri Edi Rama në një status në rrjetin social Facebook, ka postuar disa foto ku paraqiten të moshuarit që marrin dozën e parë të vaksinës anti Covid.

Kreu i qeverisë krahas fotove shkruan se vazhdon vaksinimi i gjyshërve dhe i gjysheve +80 vjeç.

 “Edhe 100, Tiranë, vazhdon vaksinimi i gjyshërve e gjysheve +80 vjeç #ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan Rama.

Procesi i vaksinimit ka filluar në shumë qytete të vendit ku përveç bluzave të bardha, vaksinohen dhe personat mbi 80 vjeç, të cilët jetojnë në qendra sociale si dhe stafet kujdestare të tyre. Ndërkohë të hënën në vendin tonë pritet të mbërrijnë 15 mijë vaksina nga Pfizer./Opinion.al

 

 

 

Pas