Aktualitet

Një tjetër valë të nxehti javën e ardhshme, çfarë ndodh me motin 5 ditët në vijimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 14/08/22 |
Opi Nion

Pavarësisht reshjeve të shiut të ditëve të fundit java që vjen na rezervon temperatura të larta.

Sipas Shërbimit Meterologjik Ushtarak mot jo vetëm të kthjellët por një tjetër valë të nxehti do të përfshijë ditët në vijim. Por, nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave kalimtare kryesisht në relivet kodrinore – malore të territorit. Këto vranësira në këto zona hera-herës do të jenë të dendura shoqëruar me reshje shiu të izoluara dhe të dobta.

Vlen për tu theksuar se gradualisht me kalimin e ditëve pritet rritja e temperaturave si në vlerat minimale dhe veçanërisht ato të mesditës. Dita më e nxehtë do të jetë e Enjtja dhe e Premtja me temperatura të cilat në mesditë do të prekin vlerat 38-40°C.

 

Pas