Bota

Makina përplaset me portën e Capitol Hill, më pas shoferi vetvritetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:51 - 14/08/22 |
Opi Nion

Policia e Capitol Hill konfirmoi se një burrë u përplas me portën e Kongresit në orën 4 të mëngjesit me orën lokale sot.

“Makina ka marrë flakë pas përplasjes, ndërsa burri po dilte”, sqaroi policia, duke thënë se burri qëlloi disa herë në ajër dhe më pas kreu vetëvrasje.

Për momentin nuk duket se ka pasur shkëmbim zjarri me agjentët, të cilët kanë ndërhyrë në vend pasi kanë dëgjuar të shtënat e armëve. Askush tjetër nuk u lëndua. Për momentin nuk duket se njeriu kishte për qëllim të sulmonte në mënyrë specifike një anëtar të Kongresit, i mbyllur për pushimet verore./Opinion.al

 

Pas