Bota

Një person i armatosur u përpoq të depërtonte në objektin e FBI-sëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:31 - 11/08/22 |
Opi Nion

Një person i armatosur u përpoq të depërtonte në ndërtesën e Byrosë Federale të Hetimit në Cincinnati, Ohio, këtë mëngjes (me orën lokale) përpara se të largohej nga vendi i ngjarjes, tha FBI.

“Përafërsisht në orën 9:00 të mëngjesit të sotëm, një person i armatosur u përpoq të shkelte objektin e kontrollit të vizitorëve në FBI në Cincinnati. Pas alarmit dhe vendosjes së agjentëve specialë të FBI-së, ky individ iku në drejtim të veriut në Interstate 71,” shkroi FBI Tëitter, duke shtuar se shkelja është nën hetim.

FBI dhe forcat lokale të zbatimit të ligjit ishin në vendngjarje në Wilmington, Ohio, duke u përpjekur të sqaronin incidentin, thuhet në postim./Opinion.al

Pas