Bota

8 orë i bllokur në tunelin e hapur për grabitjen e bankës, nxirret me duartrokitjeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:47 - 11/08/22 |
Opi Nion

Pas gati 8 orësh, njeriu i ngecur në një tunel në via Innocenzo XI në Romë u nxorr rreth orës 19:30 dhe iu dha ndihma mjekësore.

Ai dyshohet se ishte anëtar i një bande të dyshuar hajdutësh që po gërmonin një tunel për të grabitur sipas dyshimeve një bankë aty pranë. Nga shembja e një pjese të asfaltit ai ka ngecur brenda.

Kur burri u nxor në sipërfaqe ai u prit nga një duartrokitje e gjatë nga të pranishmit e shumtë që po ndiqnin operacionet e shpëtimit që u zhvilluan në një thellësi prej rreth gjashtë metrash./Opinion.al

Pas