-Shëndeti

Një lugë sheqer, çelësi i suksesit për sportistët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:12 - 30/11/15 |
root

Harrojini pijet energjike një lugë sheqer është ajo ç’ka duhet të pini përpara një maratone sporti apo edhe përpara aktiviteteve fizike.

Në këtë përfundim ka dalë një studim i Universitetit të Bath. Sipas tyre hidhni një lugë sheqer në ujë dhe ky do të jetë çelësi i suksesit dhe dështimit.

Sheqeri ndikon në mënyrë të menjëhershme në mëlçi. Këtë gjë mund ta provojnë të gjithë ata që merrem me aktivitet sportiv.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas