-Jetë dhe Stil

Një gjyshe fitness


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:37 - 22/10/15 |
root

Ellen Ector është nënë e 5 fëmijëve si edhe gjyshe e katër nipërve,por është inspirim shëndetsor për të gjithë ne. 63 vjeçarja pasi punoi për 20 vjet si punonjëse sociale, hoqi dorë nga ky profesion për tu bërë instruktore fitnessi.

After 20 years as a social worker, she decided to quit her job and pursue fitness training in 2009. "I said, 'Either you’re gonna do this fitness thing or you’ll be working for someone else for the rest of your life,'" she told BuzzFeed Life.

Këtë profesion të ri gjyshja seksi duket se ka me shumë dëshirë, madje në gjurmët e saj është duke ecur edhe Lana, vajza e saj. Sëbashku me të ato kanë realizuar edhe një sërë seri filmash fitnessi, që kanë rezultuar të suksesshme në rrjetet sociale.

She and her daughter Lana also released Black Girls Workout Too!, a fitness DVD series that's developed a strong social media following.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas