Aktualitet

Withers, të djathtët “nuk ia japin” çelësin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 22/10/15 |
b.f

Të djathtët duket se janë akoma të inatosur me ish-ambasadorin amerikan John Withers. Mëri që duket se u ka mbetur për shkak të replikave të vazhdueshme që Withers krijoi me liderin e tyre Sali Berishën, në kohën kur Berisha ishte kryeministër dhe Withers ambasador. Përplasje që erdhën pas zbulimit nga Wikileaks të kabllogrameve të ambasadës amerikane në Tiranë, ku ish ambasadori Withers jepte përshtypjet e tij për personazhet kryesorë të politikës në Shqipëri midis të cilëve edhe ish-kryeministrin Sali Berisha. Kjo sjellje u reflektua edhe në mospraninë e këshilltarëve të djathtë gjatë ceremonisë së organizuar nga Bashkia e Tiranës, e cila i dha ish ambasadorit Withers Çelësin e Tiranës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas