Aktualitet

Një dimër pa drita nga kriza energjitike? Rama: Do ishte kollaj fare…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:22 - 08/10/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme kryeministri i vendit Edi Rama është pyetur edhe nëse do të ketë shkëputje energjie gjatë dimrit për shkak të krizës energjitike.

Kryeministri e ka mohuar këtë, teksa është shprehur se ndodhet në këtë situatë dhe bisedë për të mbrojtur konsumatorin dhe për të mos arritur deri në shkëputjen e energjisë për qytetarët sepse do të ishte një rrugë e thjeshtë.

Pyetje: Kriza energjetike a do të thotë një dimër pa drita?

Kryeministri Edi Rama: Në qoftë se do ishte dimër pa drita do i  kishim rënë shkurt dhe do të thoshim bëhuni gati. Ne po diskutojmë të mbrojmë konsumatorët nga furtuna, mbyllja e dritave do ishte kollaj fare, por sjemi këtu për t’i rënë kollaj./Opinion.al

Pas