Aktualitet

Nisja e punimeve për Teatrin e ri, Berisha paralajmëron Veliajn: Po nxit përplasjeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:03 - 21/12/22 |
Opi Nion

Teksa ditën e sotme nisën punimet për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, kreu i PD, Sali Berisha paralajmëroi kreun e Bashkisë, Tiranë, Erion Veliaj se me këtë akt ai po nxit përplasjen me qytetarët.

Sipas Berishës, populli opozitar o bëjë gjithçka për zbatimin e drejtë të vendimit të Kushtetueses.

“Ndaj dhe unë, paralajmëroj Erion Veliajn se me këtë akt ai po nxit me të gjithë forcën, përplasjen me qytetarët. Ai është një kukull e Edi Ramës, por do përgjigjet për këtë akt.

Paralajmëroj ndërtuesin që të mos bëhet mashë. Hiq dorë nga ai projekt. Populli opozitar nuk do e pranojë kurrë atë projekt. Populli opozitar do bëjë gjithçka për zbatimin e drejtë të vendimit të Kushtetueses”-tha Veliaj.

Pas