Life Style

Nisën të luftonin për një burrë, përfunduan të dashuruara me njëra tjetrën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:32 - 16/10/18 |
el ida

Dy konkurrente u larguan nga “The Bachelor Vietnam”, pasi i shprehën ndjenjat njëra-tjetrës dhe tani po jetojnë të lumtura.

Minh Thu tronditi shikuesit në shtator kur pranoi se është e dashuruar me konkurrenten e saj, Truc Nhu. Ajo po fliste me një mashkull që e donin të dyja, të cilit i tha hapur se nuk ka ndjenja për të. Në intervistën e tyre për BuzzFeed, ato thanë se kuptuan ndjenjat kur ishin larg njëra-tjetrës pasi Minh u largua nga spektakli.

“Kur Mihn Thu u largua, unë mbeta pas, filloi të më merrte malli. Kisha shumë kujtime me të,” tha Nhu.

Sapo zbriti nga avioni, u takua në aeroport dhe kuptoi rëndësinë e lidhjes. Nhu shtoi se vendosi të qëndrojë pjesë e “The Bachelor” për t’u siguruar se ndjenjat ishin të vërteta dhe ti jepte një shans kësaj marrëdhënie. Dalja në publik ishte pjesa më e vështirë pasi familja do të zbulonte cdo gjë. Të dyja janë mbështetur nga ndjekës në të gjithë botën për këtë romancë të re.
“Para se të transmetohej episodi, u përgatita mendërisht për ç’do t’i thoja familjes sime. Kur më kërkuan të shpjegohesha, iu përgjigja me ‘Çfarë doni nga unë? Që të gjej një burrë dhe të bëj fëmijë? Apo të gjej lumturinë?’’ tregoi Minh.
Historia e tyre theu rekord audience pasi në Vietnam është ende e paligjshme martesa e të njëjtit seks.

Pas