Rajoni

Nis vaksinimi në Kosovë, Kurti merr dozën e parë të AstraZeneca


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 29/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka bërë ditën e sotme vaksinën kundër COVID-19.  Kurti ka marrë dozën  e parë të vaksinës AstraZeneca.

Kujtojmë se mbrëmjen e së dielës, më 28 mars në Kosovë kanë arritur vaksinat e para antiCOVID-19 si pjesë e programit COVAX. Bëhet fjalë për 24 mijë doza të vaksinës AstraZeneca, nga Bashkimi Europian.

Vaksina e AstraZeneca dhe universitetit të Oksford thuhet se është 76 përqind e efektshme kundër COVID-19./Opinion.al

Pas