Kryesore

Nis mbledhja e Këshillit të PD,1 min heshtje për Nishanin, shpallet Kryetar NderiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 03/06/22 |
Opi Nion

Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Këtë të premte, pritet të zgjidhen nënkryetarët, sekretari i përgjithshëm dhe sekretarët. Ndërkohë në nisje është mbajtur një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Bujar Nishani.

Gjithashtu, Nishani është shpallur Kryetar Nderi i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Ndërkohë po mban fjalën e tij i pari kreu i PD, Sali Berisha.

Pas