Aktualitet

Berisha: Drejtuesit e degëve të mbledhin urgjent kryesitë, partia në fushë-betejëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 03/06/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha iu është drejtuar demokratëve në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD dhe u ka thënë se duhet të fillojnë një debat për interesin e qytetarëve shqiptarë. Teksa ka theksuar se partia duhet të dalë në fushë-betejë, ai ka kërkuar që drejtuesit e degëve të mbledhin me urgjencë kryesitë dhe të zhvillojnë debat të hapur politik.

 “T’i dalim zot interesit tonë kombëtar sepse pikërisht se nuk është mbrojtur ky interes, Shqipëria është rrokullisur. Asnjë interes tjetër i qytetarëve shqiptar nuk mund të mbrohet para interesit kombëtar. Është e domosdoshme që në parti të fillojë menjëherë, që nesër, një debat për të gjitha këto zhvillime. Partia duhet të dalë në fushë-betejë. Nuk mundet kurrë kush të luajë me fatet e shqiptarëve, nuk mundet kush të mbajë në këmbë një parlament që mohon gjakun e derdhur të shqiptarëve në Kosovë. Situata është më alarmante se kurrë. I kërkoj drejtuesit e degëve të mbledhin me urgjencë kryesitë, të zhvillojnë debat të hapur politik”, tha Berisha.

Pas