Aktualitet

Nis mbledhja e Këshillit të PD, Paloka: 200 anëtarë të pranishëm, arrihet kuorumi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 28/05/22 |
Opi Nion

Ka nisur mbledhja e Këshillin Kombëtar të PD. Fjalën hyrëse po e mban kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka. Gjatë fjalës së tij ndër të tjera Paloka tha se 200 anëtarë janë të pranishëm, kështu që kuorumi është plotësuar.

“Gjithmonë duhet që nga dicka e keqe të nisë e të dalë dicka e bukur dhe e mirë. Në fare pak muaj të gjithë bashkarisht anëtarësia është angazhuar në një aktivitet intensiv. Patëm një palë zgjedhje që rezultuan determinuese jo vetëm për PD, dhe jetën tonë të brendshëm por u treguan shqiptarëve se kjo PD dhe në ato kushte jo vetëm mund të fitojë por mund t’u japë shpresë dhe atyre që e kishin humbur shpresën. E kam fjalën për fitoren që arritëm në Shkodër, ku jo vetëm këta “miqtë” tanë që vazhdojë bëjnë lojën e Ramës por dhe faktorë të tjerë na u kundërvunë me shpresën e do humbisnim. Fituam e i treguam kujtdo se jemi nisur për një rrugë që e kishim harruar për 8 vite e do na çojë në fitore. Unë kam besimin se ky Këshill kombëtar do fitojë dinjitetin që për fat të keq në 8 vite e humbi.  Do marrë rolin e tij midis dy kuvendeve, të gjithë do e çojmë PD në atë pikë në fitore se këtë presin demokratët nga ne, pret e gjithë Shqipëria. Jemi 200 anëtarë të Këshillit Kombëtar janë të pranishëm kuorumi është plotësuar”-tha Paloka.

Ditën sotme PD do të zgjedhë anëtarët e kryesisë së re./Opinion.al

Pas