Aktualitet

Nipi akuzohet për përdhunimin e gjyshes, familjarët: E gjetëm të zhveshur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:47 - 31/01/21 |
Doriana Çepunaj

Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjarja e rëndë e raportuar këtë të premte në qytetin e Lushnjës, ku një  36-vjeçar me iniciale S.M. , ka ushtruar dhunë fizike ndaj gjyshes së tij 89-vjeçare.

Djali i të moshuarës, Ismet Meçani, thotë se nëna e tij jo vetëm është dhunuar, por edhe është përdhunuar nga nipi i saj. Në një intervistë të dhënë për Top Channel ai rrëfen se 89-vjeçarja tani po merr trajtim mjekësor, ndërsa konfirmon se kur kanë hyrë në banesë e kanë gjetur të moshuarën të zhveshur.

Dëshmia

U futëm brenda dhe e pyeta mamin , kush të ka rrahur? ja ky më tha.

Atë e ka djalin e djalit?

Po.

Çfarë i kishte bërë nënës?

E Kishte zhveshur, kishte bërë punën e veta.

Po ai djali e pranon?

Jo se pranon ai, as të rrahurën.

E mori ai djali tjetër e futi në dhomë. E pyeta nënën të rrafi, të përdhunoi? Po më tha.

kush e njoftoi policinë?
Unë.

Ju dyshoni që e ka bërë?

Po se plaka ishte e zhvesur, trupi është i goditur.

Vuan nipi nga crregullime mendore?

jo, po ai këtë punë ka, edhe në Greqi këtë punë ka bërë, u dënua atje.

Ai është 35 vjeç Saimir Hamzai e ka emrin.

Është djali i gruas.Kishte ardhur nga Greqia.

 

Pas