Aktualitet

Ngjarja tek Infektivi/ Manastirliu: Po kryhen të gjitha hetimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:11 - 10/11/20 |
Opi Nion

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë një komunikimi me mediat, ka reaguar për ngjarjen e ndodhur paraditen e sotme në Spitalin Infektiv, ku një pacient u hodh nga dhoma e tij.

“Dua të shpreh keqardhjen time të thellë, për një ngjarje të rëndë, të ndodhur në spitalin infektiv. Stafi mjekësor është duke u kujdesur për pacientin qe ka tentuar aktin tragjik. Ju siguroj që po kryhen të gjitha hetimet dhe verifikimet. Qytetarit dhe 120 qytetarë të tjerë që po marrin shërbim në Spitalin Infektiv, nuk u ka munguar asgjë. Shërbimin mjekësor e kanë marrë dhe do të vazhdojnë ta marrin nga mjeket dhe infermieret që janë në frontin e luftës me një armik të padukshëm për më shumë se 8 muaj” – tha Manastirliu.

Ndërkohë, Ministrja gjatë komunikimit me gazetarët ka pasur një thirrje për mediat që të bashkëpunojnë në këtë periudhë pandemie duke ofruar informacione të vlefshme për publikun.

“Të bëhemi bashkëpunëtorë në këtë betejë, ku më shumë se kurrë ka nevojë për informacione të vlefshme për publikun dhe për të kontribuar të gjithë bashkë që ta përballojmë këtë situatë të pazakontë që ka pushtuar botën mbarë, duke mbështetur armatën tonë të mjekëve dhe infermierëve dhe nëpërmjet tyre duke kontribuar në një të mirë të përbashkët të mbrojtjes së shëndetit publik”, ishte apeli i Manastirliut./Opinion.al

Pas