Kronikë

Selenicë, pengmarrësi abuzoi me vajzën 17-vjeçe që kishte probleme me shikiminBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:53 - 17/07/22 |
Opi Nion

Detaje të rënda janë zbuluar lidhur me ngjarjen e ndodhur në fshatin Brataj të Selenicës, ku 38-vjeçari Vitrin Çobaj mbajti peng për rreth katër orë anëtarët e një familjeje.

Çobaj ka hyrë në banesën e shtetasit F. F., 47 vjeç, me maskë të kuqë dhe ka kërcënuar me armë çifte familjarët.

Sipas dëshmisë së tyre, mësohet se ai ka tentuar të përdhunojë gruan, por ka përdhunuar vajzën 17 vjeçe, e cila kishte probleme me shikimin.

Çobaj, i cili ishte nga fshati Vajzë, kishte shkuar një ditë më parë dhe ishte hequr si kasap që donte të blinte një viç.

Sipas dëshmisë së kryefamiljarit, 38-vjeçari ka detyuruar gruan që ta lidhë, e më pas e ka lidhur edhe atë vetë.

Ai i ka futur të gjithë anëtarët e familjes në kasolle dhe ka abuzar me një nga vajzat.

Ka qenë vajza e madhe ajo që ia ka dalë të largohet dhe ka kërkuar ndihmë në lagje, aty ku familja jeton vetëm 30 minuta larg rrugës kryesore.

Pas