Aktualitet

Ngjarja e rëndë në Himarë, nis protesta para ministrisë së BrendshmeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:02 - 04/08/22 |
Opi Nion

Ka nisur protesta në ministrinë e Brendshme, marr shkasë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në plazhin e Potamit në Himarë, ku Arjan Tase përplasi për vdekje një vajzë 7 vjeçe.

Protesta mban sloganin “Nuk e vrau varka, por shteti”. Protesta është thirrë nga shoqëria civile, por asaj i është bashkuar PD dhe Partia e Lirisë. Ndërkohë, Policia ka marrë masat duke formuar një  kordon para ministrisë së Brendshme.

Me pankarta në duar qytetarët kërkojnë drejtësi, por edhe masa më të forta që ngjarje të tilla të mos ndodhin më. Një tjetër kërkesë e qytetarëve të pranishëm në protestë është edhe dorëheqja e Ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, Ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe Drejtorit vë përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano./Opinion.al

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

 

Pas