Aktualitet

Protestuesit përplasen me policinë te ministria e BrendshmeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:37 - 04/08/22 |
Opi Nion

Qytetarët janë përplasur me forcat e policisë para ministrisë së Brendshme. Përplasja erdhi pasi qytetarët tentuan të futeshin në godinat e ministrisë, por kordoni i policisë i ka ndaluar.

Përplasja ka zgjatur pak minuta, teksa policia është vendosur gardh për të mos lejuar avancimin e protestuesve. Qytetarët iu kërkojnë policëve që të “heqin kapelen” dhe ti bashkohen protestës.

Protestuesit kërkojnë dënimit maksimal për autorin e ngjarjes Arjan Tase, i cili përplasi për vdekje me skaf vajzën 7-vjeçare në Himarë dhe dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi dhe asaj të Turizmit, Mirela Kumbaro.

 

Pas