Aktualitet

Nga zyrtarët e korruptuar te zhdukja e Martinajt, porositë e Ramës për krerët e policisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 12/01/23 |
Opi Nion

Janë zbardhur porositë që Kryeministri Edi Rama u ka dhënë drejtuesve të Policisë së Shtetit, gjatë takimit të zhvilluar me ta mbrëmjen e së mërkurës.

Sipas Klan News, Rama ka kërkuar goditje të zyrtarëve dhe punonjësve shtetëror të përfshirë në paligjshmëri apo korrupsion.

Gjithashtu kreu i qeverisë ka kërkuar zbardhje sa më të shpejt të ngjarjeve kriminale, përfshirë këtu edhe misterin e zhdukjes së “mbretit të basteve” Ervis Martinajt.

Një tjetër pikë e diskutimit, ka qenë edhe situata parazgjedhore. Kryesocialisti kërkoi angazhim të policisë në ruajtjen e rendit dhe sigurisë ndërsa po ashtu ka deklaruar që asnjë punonjës policie të mos përfshihet në fushata politike.

Sezoni turistik dhe vëmendja maksimale në plazhe ishte një çështje tjetër që u la porosi Rama drejtuesve të rendit. Mësohet se kreu i qeverisë ka kërkuar që raste të ngjashme si ai i vogëlushes Jonada Avdia të mos përsëriten dhe të shtohen kontrollet me motorë uji për të parandaluar ngjarje të tilla të rënda.

Pas