Aktualitet

Nga takimi te konferenca e përbashkët,zbardhet axhenda e mbledhjes së dy qeverive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:32 - 25/11/21 |
Opi Nion

Është zbardhur axhenda e mbledhjes së dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, në Elbasan.

Zyra për shtyp e Kryeministrisë ka informuar se në orën 10:00 do të takohen dy kryeministrat, Rama dhe Kurti, ndërkohë që më pas do të vijohet me çeljen e sesionit plenar të mbledhjes së përbashkët.

Konferenca e përbashkët për shtyp mes dy kryeministrave është parashikuar në orën 11:30.

AXHENDA E MBLEDHJES SË DY QEVERIVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE REPUBLIKËS SË KOSOVËS

Elbasan, 26 nëntor 2021

09.45 – Mbërritja e delegacionit të Republikës së Kosovës

10.00 – Mbërritja e Z. Albin Kurti, Kryeministër i Republikës së Kosovës (Regji + të gjitha mediat)

Në mbërritje, Kryeministri i Republikës së Kosovës mirëpritet nga Z. Edi Rama Kryeministër i Shqipërisë

Vijohet me luajtjen e himneve kombëtare dhe nderimet ushtarake nga Truproja e Nderit e Republikës së Shqipërisë

10.10 – Çelja e sesionit plenar të mbledhjes së dy Qeverive Shqipëri-Kosovë  (Regji)

11.20 – Ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjeve ndërqeveritare  (Regji)

11.30 – Konferencë e përbashkët për shtyp e dy Kryeministrave (Regji + të gjitha mediat)

12.05 – Foto e përbashkët(Kameraman dhe fotograf zyrtarê)

13.10 – Forumi i Biznesit Shqipëri – Kosovë(Regji)

Bashkëbisedim i Kryeministrit të Shqipërisë, Z. Edi Rama dhe Kryeministrit të Kosovës, Z. Albin Kurti me përfaqësuesit e bizneseve.

Pas