Aktualitet

Nga sot ndërtesa e Sarajeve, pronë e Bashkisë Tiranë, do shërbejë si muze


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:57 - 28/10/21 |
Opi Nion

Me vendim të qeverisë shqiptare, ndërtesa e Sarajeve të Toptanëve në kryeqytet është tashmë pronë e Bashkisë së Tiranës.

Lajmin e dha kryebashkiaku Erion Veliaj përmes një postimi në Twitter.

Veliaj shkruan se: “Me vendim te qeverise shqiptare, nga sot, ndertesa e Sarajeve eshte prone e Bashkise se Tiranes si muze i qytetit qe do evokoje traditen, si dhe historine diplomatike. Bashkia e Tiranës i paguan 2.5mln USD pronareve per ndertesen monument kulture – nje precedent historik!’

Pas