Life Style

Nga dasma mbretërore e princeshës Eugenie, më pikantja ishte gafa e BBC


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:29 - 14/10/18 |
el ida

Ndodh që edhe një media e famshme të bëjë gabime. Sidomos kur bëhet fjalë për mbulimin e një transmetimi direkt.

Ditën e djeshme media britanike BBC transmetoi live dasmën e princeshës Eugenie me Jack Brooksbank. Gazetarja po komentonte për dëgjuesit dhe shikuesit momentin e zbritjes nga makina të princeshës. Ajo ishte duke përshkruar me detaje pamjen e saj.

Kur ajo komentoi fustanin si “shumë i bukur” në titra fjala fustan u zëvendësua me fjalën gjoks.

Ky gabim me shumë mundësi do të kishte kaluar pa u vënë re po të mos ekzistonin mediat sociale dhe veçanërisht Twitter- i. Menjëherë pas kësaj ngjarje interneti shpërtheu, duke e kthyer lapsusin e BBC- së në njërën prej ndodhive më pikante të dasmës mbretërore.

Pas