Kryesore

Nga Balluku te Këlliçi,kush janë kandidatët e PD dhe PS që iu vodhën votat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:05 - 03/12/21 |
Opi Nion

Komision Qendror i Zgjedhjeve ka kallëzuar penalisht 72 numërues, pasi akuzohen për parregullsi dhe vjedhje votash në zgjedhjet e 25 prillit.

“Kundër këtij vendimi mund të bëhet ankimim brenda 30 ditëve”- tha kreu i KQZ-së Celibashi.

Mësohet se numëruesit janë nga qarqe të ndryshme të vendit ku kryeson Tirana me 7 qendra votimi.

Nga rinumërimi i votave në KQZ, rezultoi se 224 qytetarë kishin votuar dy herë dhe 44 të tjerë kishin votuar më shumë se dy herë.

Ashtu siç mund të shihni edhe në tabelën e mëposhtme, vihen re mungesa të votave si në radhët e PD ashtu edhe në ato të PS.

Kujtojmë se tryezat e numërimit kanë pasur grupe të përbërë nga 4 persona konkretisht dy nga PD dhe dy nga PS./Opinion.al

Pas