Kronikë

Video/ Çfarë po bënte 20-vjeçari para ekzekutimit të ish-deputetit, dalin pamjet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:46 - 03/12/21 |
Opi Nion

20-vjeçari, Kristjan Klemendi u shoqërua ditën e djeshme nga policia si i dyshuar për vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka. Ndërsa ditën e sotme atij dhe të dyshuarit tjetër, Marjan Kolës, iu është komunikuar masa e arrestimit.

Mësohet se të dy të dyshuarit e kanë mohuar faktin se janë të përfshirë në ekzekutimin e Pashko Ujkës.

Ndërkohë, pak momente më parë, gazetari Artan Hoxha ka bërë publike edhe videon, ku i ndaluari Kristjan Klemendi, ishte në Prishtinë, në një qendër tregtare.

I ka ndaluar të dy këta persona. Dhe masa e sigurisë do jepet. Në këto pamje paraqitet i ndaluari Kristian Kelmendi. Është ndaluar dhe akuzuar si autori. Ky është motivi. Ai në 28 nëntor një ditë para ngjarjes duke në Prishtinë në një qendër tregtare. Është ish qendra kulturore në Prishtinë. Kjo është video ku ai bën blerje. Pse ndodhet atje? Kjo është alibia që kanë dhënë të afërmit. Dhe këmbëngulin se nuk janë të përfshirë. Por ka disa video policia e Kosovës. Dhe lëvizjet që ka bërë Kelmendi. Në këtë moment ai është i shoqëruar me Marian Kolën dhe babanë e vet. Bëhet fjalë për orën 7 të darkës. Me datën 28. Aty është edhe babai Aleksandër Kelmendi”, ka thënë Hoxha për “Abc news”./Opinion.al

Pas