Kryesore

Negociatat/Rama pyet qytetarët:A duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:41 - 25/01/22 |
Opi Nion

Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” pyetjen e 11 e Këshillimit Kombëtar

Pyetja ka të bëjë me ndarjen e Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut në lidhje me hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE.

“Kushdo dëshiron të marrë pjesë në këtë proces popullor që zhvillohet për herë të parë dhe është i hapur për çdo shqiptar, kudoqoftë jeton e banon, pavarësisht bindjeve e simpative politike, mund të japë opinionet e tij/saj”, shkruan Rama.

Çdo qytetar duhet të zgjedhë një alternativë nëse Shqipëria duhet të vlerësohet ndarazi nga Maqedonia e Veriut apo dhe të presim heqjen e vetos nga Bullgaria mbi Maqedoninë e Veriut.

Pas