Kronikë

15-vjeçari përplas makinën me murin e një banese në Shkodër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:17 - 25/01/22 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës, ku kanë mbetur të plagosur dy persona.

Policia sqaron se aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:30, në lagjen Partizani, ku një mjet tip Benz që drejtohej nga një 15-vjeçar ka dalë nga rruga dhe është përplasur me murin rrethues të një banese.

Si pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime drejtuesi i mjetit R. S., dhe pasagjeri E. S., 16 vjeç, banues në Dobraç, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë një grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Pas