Bota

Itali/ Mbi 186 mijë të infektuar në 24 orë, humbin jetën 468 qytetarë nga COVIDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:49 - 25/01/22 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 186.740 raste të reja me Covid nga 1.397.245 testime dhe 468 qytetarë kanë humbur jetën.

Këto janë të dhënat e komunikuara nga Ministria e Shëndetësisë italiane, sipas të cilave 231500 persona janë shëruar.

Ndërkohë është rritur numri i të shtruarve në repartet e terapisë intensive. Omicron ka ndikuar drejtpërdrejt në rritjen e numrit të të infektuarve në Itali, ashtu si shumë vende të tjera të botës.

Pas