Kronikë

Në shënjestër zyrtarë/Policia aksion në Elbasan, lëshohen 25 urdhër ndalimeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:34 - 01/02/22 |
Opi Nion

Një operacion policor është zhvilluar ditën e sotme në Elbasan. Mësohet se si pasojë e operacionit janë lëshuar të paktë 25 urdhër arreste.

Sipas “News24”, shënjestra e këtij operacioni janë zyrtarë që dyshohet se kanë abuzuar dhe shpërdoruar me detyrën si edhe biznesmenë të implikuar në korrupsion.

Mësohet se operacioni është në vazhdim dhe se deri ë tani janë arrestuar të paktën 14 persona.

Bëhet e ditur se në operacion marrin pjesë edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Njësia Operacionale./Opinion.al

Pas