Kryesore

Në Kuvendin e Bashës të mitur? Kokalari: Ku të raportoj një abuzim ndaj fëmijëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 19/12/21 |
Opi Nion

Ditën e djeshme, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur në Pallatin e Kongreseve Kuvendin e PD.

Ky Kuvend u kundërshtua nga kundërshtarët e tij brenda partisë dhe nuk u konsiderua si legjitim. Veç kësaj kishte edhe shumë zëra për pjesëmarrje jo reale, ndërsa Gjana tha se në Kuvend ishin mbledhur 5004 delegatë.

Një reagim ka pasur edhe nga aktivistja e PD në SHBA, Evi Kokalari. Kjo e fundit ka reaguar në rrjetin social “Facebook”, ku ka publikuar dy foto të Grida Dumës me një të mitur.

Siç shihet edhe në foto, Duma ndodhet në sallën ku u zhvillua Kuvendi, ndërsa përkra saj është edhe një fëmijë. Ky fakt është dukur shqetësues për Kokalarin e cila, e cila në “Facebook” shkruan:

Ku mund të raportoj një abuzim ndaj fëmijëve?

Pas