Aktualitet

Ndryshimet në qeveri, Andi Mahila emërohet zv/ministër i Brendshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 29/12/20 |
Doriana Çepunaj

Me vendim të Këshillit të Ministrave, ministrisë së Punëve të Brendshme i është shtuar edhe një zv/ministër. Në këtë post është emëruar Andi Mahila, i cili aktualisht është Administrator i Universitetit të Mjekësisë në Tiranë. Më herët, ai ka mbajtur edhe postin e konsullit të Shqipërisë në Athinë.

Vendimi me numër 1061, i datës 24 Dhjetor ka hyrë menjëherë në fuqi. Andi Mahila është emëruar zv/ministër 11 ditë pasi në krye të Ministrisë të Punëve të Brendshme u vendos Bledi Çuçi.

Ndërkohë që, më herët kryeministri Rama njoftoi se Gent Cakaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i Ministrit të Jashtëm në detyrë dhe në vendin e tij është emëruar Olta Xhaçka, ndërsa ministri i ri i Mbrojtjes është caktuar Niko Peleshi/Opinion.al

Pas