Politikë

Ndryshime në PD, kush janë emrat që futen në kryesinë e partisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:35 - 06/06/22 |
Opi Nion

Pas zgjedhjes së kupolës drejtuese, ka pësuar ndryshime edhe kryesia e PD.

Për shkak të vakancave që u krijuan pas zgjedhjes së nënkryetarëve e sekretarit të Përgjithshëm, janë plotësuar me anëtarë të rinj.

Kështu, pjesë e Kryesisë do të bëhen Bardh Spahia, Genc Deromemaj, Sorina Koti, por edhe Floriana Garo.

Emrat e organeve të reja drejtuese të PD
Sali Berisha – Kryetar i Partisë Demokratike
Luciano Boçi             Nënkryetar i PD
Oerd Bylykbashi       Nënkryetar i PD
Flamur Noka            Sekretar i Përgjithshëm
Ervin Minarolli          Sekretar për Organizimin dhe Burimet Njerëzore
Ivi Kaso                   Sekretar për Cështjet Ligjore dhe Zgjedhore
Ledina Mandia         Sekretar për Transparencën, Luftën kundër

Korrupsionit dhe Kthimin e Pronave
Edmond Spaho        Sekretar për Integrimin Europian
Bisilim Ahmetaj        Sekretar për të Drejtat e Njeriut
Lorenc Luka             Sekretar për Integrimin e të Përndjekurve Politikë
Jola Hysaj                Sekretar për Marrëdheniet me Publikun
Indrit Hoxha              Sekretar për Emigracionin Diasporën dhe

Organizimin e PD jashtë vendit
Ylli Asllani                Sekretar për Pushtetin vendor
Megi Balliu               Sekretar për Organizatat Partnere

Kryesia e PD
Agron Shehaj
Aldo Bumçi
Arben Ristani
Bardh Spahia
Belind Këlliçi
Edith Harxhi
Eleina Qirici
Enno Bozdo
Fatbardha Kadiu
Floriana Garo
Florion Mima
Genc Deromemaj
Gent Strazimiri
Grigels Muçollari
Ina Zhupa
Jozefina Topalli
Keltis Kruja
Luan BaçI
Mimoza Hajdarmataj
Sorina Koti

Albana Vokshi – Kryetare e LDGSH
Komisioni i Apelit
Adriana Kalaja                Kryetare
Elton Bano                     Anëtar
Anxhela Malko               Anëtar
Ledio Nura                     Anëtar
Gledis Cela                     Anëtar

Pas