Aktualitet

Ndryshime në Kodin Zgjedhor, Meta kundër PD e PS: Debat fals


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:49 - 03/11/15 |
root

TIRANE- Në kohën kur dy partitë e mëdha kanë dhënë sinjale për ndryshimin e sistemit zgjedhor me Prim, krejt ndryshe mendon aleati në bashkëqeverisje, i Edi Ramës. Si argument të kundërshtisë së tij për këtë reformë solli ndryshimet kushtetuese të bëra në prill të 2008. Për kreun e LSI-së prioritet i klasës politke duhet të jetë reforma në drejtësi dhe pastrimi i parlamentit dhe administratës nga personat me rekorde kriminale. “Me qetësi dhe dashuri jemi për dekriminalzimin, të behej jo sot pod je, se po penalizohet nderkombetarisht shqiperia, së dyti jemi për ref në drejtësi dhe së treti që të punojmë për përmirësimin e klimës së biznesit, se kjo ëhstë jetike për jetesën e shqiptarëve.” Sipas Metës, debati i hapur për ndryshimin e kodit zgjedhor është fals dhe ka për qëllim shmangien nga reformat kryesore të vendit./ tv klan/

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas