Bota

“Ndrangheta” tjetër goditje, policia italiane sekuestron 1.3 ton kokainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 10/02/21 |
Semiljana Azizi

Autoritetet policore italiane i kanë dhënë një tjetër goditje grupit të trafikantëve të “Ndrangheta-s”.

Sipas mediave të huaja bëhet me dije se është sekuestruar rreth 1.3 ton kokainë në  Gioia Tauro , në Itali.

Droga u sekuestrua në 3 operacione të ndryshme, në portin e Gioia Tauro, dhe operacionet u koordinuan nga prokurori i Reggio Calabria Giovanni Bombardieri.

Droga e sekuestruar prej trafikantëve të ‘Ndrangheta-s” në treg kap vlerën deri në 260 milion euro, për shkak të cilësisë së lartë që ka.

Nga informacionet, bëhet me dije se lënda narkotike ishte fshehur në tre kontejnerë. Dy nga këta, të ngarkuar me kafe dhe mish të ngrirë, ishin larguar nga Brazili, ndërsa i treti, i ngarkuar me fruta ekzotike, ishte nga Ekuadori.

Policia ende vijon hetimet për ketë çështje./Opinion.al

Pas