Kronikë

“Ndodhi nga pakujdesia”, aksidentoi me vdekje çiftin polak, burg për 27-vjeçarin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:54 - 09/05/22 |
Opi Nion

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë për 27-vjeçarin David Gjonaj që aksidentoi për vdekje dy turistët polakë që po udhëtonin me motor.

Mësohet se gjykata ka vendosur masën “Arrest në burg” për aksidentimin e çiftit polak. Para trupës gjykuese i riu ka deklaruar se gjithçka ka ndodhur nga pakujdesia.

Çifti i turistëve nga Polonia humbën jetën në një aksident tragjik të ndodhur në aksin Shkodër-Tiranë në afërsi të fshatit Shkjezë, në zonën e Bushatit.

Viktimat, 47 dhe 42 vjeçe, po udhëtonin me një motor në drejtim të Tiranës, kur papritur janë përplasur me automjetin tip “GOLF 5” të drejtuar nga shtetasi David Gjonaj nga Puka, 27 vjeç, i cili kishte marrë me qira automjetin me të cilën aksidentoi çiftin polak./Opinion.al

Pas