Kronikë

Ndodheshin në makinë me Aldi Ramën, arrestohen 2 të rinjtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:24 - 29/09/21 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka arrestuar dy të rinjtë që ndodheshin në makinë me Aldi Ramën, në kohën kur u vra me armë zjarri punonjësi i Policisë Saimir Hoxha.

Në pranga kanë rënë Kristian Sherri dhe Armando Marku.

“Në vijim të veprimeve të kryera nga grupi i posaçëm hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë Lezhë, për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes ku mbeti i vrarë punonjësi i Policisë Saimir Hoxha, në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve A. M., 26 vjeç dhe K. Sh., 27 vjeç, banues në Lezhë.

Ndërkohë, rreth orës 05:35 të mëngjesit të sotëm, ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës në Tiranë, autori i ngjarjes, shtetasi Aldi Rama.

Ekspertët mjeko-ligjorë, në prezencë të grupit hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, po kryejnë autopsinë dhe gjithë veprimet e tjera ligjore.

Grupi i posaçëm hetimor vijon punën për dokumentimin e plotë të ngjarjes”, njofton policia.

Aldi Rama, 21-vjeç,  qëlloi dje për vdekje nënkomisarin e policisë, Saimir Hoxha. Pas krimit të rëndë i riu qëlloi veten me pistoletë në fyt në lagunën e Kune-Vainit gjatë operacionit të RENEA-s për arrestimin e tij. 21-vjeçari ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në Spitalin e Traumës.

Pas