Rajoni

Vuçiç me probleme shëndetësore, anulon disa takime


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 29/09/21 |
Opi Nion

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, ka anuluar disa takime për shkak të problemeve shëndetësore. Lajmi është dhënë për mediat nga  këshilltarja e Vuçiç, Suzana Vasiljeviç.

“Shëndeti i presidentit nuk ishte në rregull sot. Por, nesër Ursula von der Leyen arrin nesër mbrëma dhe pasnesër ne jemi në Nish me të, duke shënuar fillimin e punimeve në korridorin e ri hekurudhor, pas kësaj shkojmë në Dubai dhe problemet e përditshme në Kosovë. Kështu që ne vendosëm, domethënë, mjekët sugjeruan që ai të ndalet për një kohë dhe të bëjë një pushim”, ka deklaruar këshilltarja.

Vasiljeviç, tregoi se takimet e planifikuara për të martën me ambasadorët e Rusisë dhe Kinës janë shtyrë për më vonë.

U anulua gjithashtu fjalimi i Vuçiç në konferencën dy ditore “Ballkani Perëndimor, një rajon, një treg – një hap drejt tregut të përbashkët të BE” në Novi Sad.

Pas