Rajoni

Ndahet nga jeta ish-komandanti i UÇK-së, Shefqet Paçarizi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:23 - 16/01/21 |
Semiljana Azizi

Ka ndërruar jetë ditën e sotme veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, Shefqet Paçarizi.

Lajmi është bërë publik nëpërmjet një njoftimi nga Komuna e Malishevës në llogarinë saj e “Facebook”.

“Dega e OVL të UÇK në Malishevë, njofton se ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të UÇK, Shefqet Paçarizi.”– shkruhet ndër të tjera në njoftim.

Njoftimi i plotë:

“Dega e OVL të UÇK në Malishevë, njofton se ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të UÇK, Shefqet Paçarizi.

Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta te Shefqet Paçarizi

Ish Komandant i Batalionit te dytë Brigada 122 Imer Krasniqi varrimi bahet sot me dt. 16.01.2021 ne ora 15:00 ne varrezat e veteranve ne F.sh Dragobil
Ngushllime familjes dhe Shokëve!”, thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas