Politikë

Ndahet nga jeta ish-deputeti socialist


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:26 - 24/05/20 |
Opi Nion

Ish-deputeti socialist, Niko Faber është ndarë nga jeta të dielën në moshën 80-vjeçare. Mësohet se ish-deputeti i qarkut të Korçës, ku edhe banonte, Faber ka humbur jetën si pasojë e një ataku kardiak.

Ekspert në fushën e bujqësisë, Faber është njohur si një personalitet i respektuar në Korçë dhe e ka përfaqësuar këtë qark për dy mandate në Kuvendin e Shqipërisë.

Pas