Bota

Italia/50 viktima, por mungon raporti nga Lombardia. Vdekje edhe në jug


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 24/05/20 |
Opi Nion

50 persona kanë humbur jetën në Itali gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e prekjes nga koronavirusi.

Por sikurse bën me dije “La Repubblica” ende nuk ka njoftuar shifrat e saj të vdekjeve zona e Lombardisë, pra bëhet fjalë për një përditësim të pjesshëm.

Megjithatë ka një të dhënë pozitive, shkruan gazeta italiane. Dje pa Lombardinë kë qenë 63 vdekje dhe pardje 73.

Sot janë regjistruar viktima në Siçili, Sardenjë, Valle D’Aosta, Kalabri, Bolzano, dhe Basilicata. Sipas përditësimit të Mbrojtjes Civile, numri total i italianëve që janë prekur nga pandemia ka shënaur 229.858 persona, nga të cilët 531 raste janë shënuar në 24 orët e fundit./Opinion.al

 

Pas