Aktualitet

Narkotikë dhe shfrytëzim prostitucioni,kush janë subjektet e OFL në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:48 - 12/10/20 |
el ida

Tre persona me precedentë kriminalë në fushën e trafikut të narkotikëve dhe shfrytëzimit të prostitucionit kanë marr kërkesat me shkrim nga OFL për deklarimin e burimeve të pasurisë.

OFL i ka nisur kërkesat, shtetasve:

Gezim Alimehmeti  banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, mbetur në tentativë;

Artur Koleci (Çartis), banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

Edmond Shkalla, banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Shfytëzimi i prostitucionit”.

“Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme”, njofton Policia./Opinion.al

Pas