Kryesore

Naftëtarët përplasen me policinë, shoqërohen disa persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 17/09/20 |
el ida

Protesta e naftëtarëve të Ballshit, e cila është zhvendosur këtë të enjte në kryeqytet, ka degjeneruar në përplasje me forcat e policisë.

Situata është tensionuar dhe naftëtarët kanë tentuar të cajnë kordonin e policisë për të hyrë në godinën e Ministrisë së Energjitikës dhe Infrastrukturës.

Disa persona janë shoqëruar në komisariat.

Ata protestojnë, për mungesën e pagave të prapambetura dhe rifillimin e punës. Protestuesit shprehen se kanë 20 paga të pamarra dhe 11 muaj pa punë, ndërsa gjendja e tyre ekonomike është e vështirë.

Gjatë ketyrë ditëve ka pasur takime për të gjetur një marrëveshje por akoma nuk është dhënë asnjë zgjidhje konkrete./Opinion.al

Pas