Kronikë

Tjetërsimi i pronave, dënohet me burg ish-kreu i bashkisë Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 17/09/20 |
Opi Nion

Gjykata e Lezhës ka shpallur  fajtor dhe ka dënuar me 4 vite burg ish-kreun e bashkisë Lëzhë, Fran Frokaj, i cili akuzohet për tjetërsim pronash.

Gjok Ndoka u shpall i pafajshëm për falsifikim dokumentash, por dënimin e ka vetëm për shpërdorim detyre. Gjykata ka dhënë edhe një vit burg për ish-nënkryetarin e bashkisë Enver Hafizi.

Kujtojmë se Frrokaj u vu në pranga në një operacion policor ne 2018, së bashku me 11 zyrtare të tjerë, por me pas u la me arrest shtëpie.

Fran Frrokaj u akuzua se në bashkëpunim me persona të tjerë duke abuzuar me detyrën kanë kanë falsifikuar, tjetërsuar dhe përvetësuar 234,548 m2 tokë shtetërore ranishte në zonën bregdetare Shëngjin, tek vendi i quajtur “Rana e Hedhun”./ Opinion.al

Pas