Bota

Mutacioni i ri i COVID/ Britania do të miratojë vaksinën e “AstraZeneca”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:20 - 23/12/20 |
Semiljana Azizi

Britania do të miratojë vaksinën e “AstraZeneca” pas Krishtlindjeve.

Prodhuesi britanik i barnave “AstraZeneca Plc”, tha të martën se vaksina e saj duhet të jetë efektive kundër variantit të ri të koronavirusit, duke shtuar se studimet ishin në proces për të hetuar plotësisht ndikimin e mutacionit, raporton “Reuters”.

Duket se Britania po shpreson që të luftoj mutacionin e ri të COVID-19 me miratimin e vaksinës së AstraZeneca , duke frenuar njëkohësisht dhe COVID-19./Opinion.al

Pas