Aktualitet

Emri/ Kuvendi voton kryetaren e re të ILDKPKI


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:57 - 23/12/20 |
Opi Nion

Sot Kuvendi votoi me 100 vota pro Evgjeni Basharin si kryetare e ILDKPKI. Bashari do të jetë në krye të institucionit që do të skanojë dhe do të hetojnë pasuritë e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë për 7 vitet e ardhshme.

Bashari ka mbajtur më herët postin e Sekretares së Përgjithshme e ILDKP-së, dhe ishte edhe më e mbështetura për marrjen e këtij posti./ Opinion.al

Pas