Aktualitet

Arrestohen tre persona, për çfarë akuzohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 23/12/20 |
Semiljana Azizi

Policia e Vlorës ka prangosur  tre persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Sipas informacioneve është ndaluar një shtetas i shpallur në kërkim i identifikuar me iniciale G. B. alias A. B., 34 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Gjithashtu policia ka arrestuar shtetasin me iniciale F. S, 52 vjeç, banues në Sarandë dhe shtetasin me iniciale D. T., 46 vjeç, banues në Vlorë, pasi u konstatuan duke drejtuar mjetet në gjendje të dehur.

Njoftimi i plotë:

Kapet dhe ndalohet 1 shtetas i shpallur në kërkim.

Në pranga edhe 2 drejtues mjetesh.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin e shpallur në kërkim G. B. alias A. B., 34 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasit F. S, 52 vjeç, banues në Sarandë dhe D. T., 46 vjeç, banues në Vlorë, pasi u konstatuan duke drejtuar mjetet në gjendje të dehur.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas