Bota

Çfarë ka parashikuar Baba Vanga për vitin 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:38 - 23/12/20 |
Opi Nion

Baba Vanga, gruaja e verbër që thuhet se ka parashikuar një sërë ngjarjes që kanë tronditura botën, ka dhënë parashikimin e saj dhe për vitin 2021, para se të humbte jetën në vitin 1996.

Vangelia Gushterova, ose siç njihet Baba Vang humbi shikimin në moshën 12-vjeçare, por pretendoi se zoti i fali dhuntinë për të parashikuar të ardhmen.

Baba Vanga ka thënë se në vitin 2021 do të gjendet një kurë për kancerin.

“Në fillim të shekullit 21 njerëzit do të zhdukin kancerin. Do të vijë dita që kanceri të lidhet me zinxhirë hekuri”, ka thënë ajo.

Ndërsa parashikimet për presidentin e SHBA,  Donald Trump nuk janë të mira. Sipas saj, ai do të vuajë nga një sëmundje misterioze. Gruaja e verbër ka parashikuar që presidenti i 45 do të vuajë nga një sëmundje që do ta lërë shurdh dhe do t’i shkaktojë dëmtime në tru.

Ajo ka një parashikim jo të mirë sa i përket ekonomisë, ku thotë se do të bjerë për Europën. Presidentit Vladimir Putin do t’i bëhet një tentativë vrasjeje ndërsa ekstremistët islamikë do të ndërmarrin një sulm në Europë. The Mirror shkruan se ajo ka parashikuar që për këtë të përdoren armë kimike.

Parashikimi më i çuditshëm në fakt është ai i dragoit. Sipas Baba Vangës në 2021-shin planetin do ta marrë një dragua. Megjithatë askush nuk i merr fjalë për fjalë parashikimet e saj. Interpretuesit mendojnë se “dragoi” është Kina.

Baba Vanga ka parashikuar se universi do të shkatërrohet në vitin 5079, ndërkohë që ka folur edhe për shpërbërjen e Bashkimit Sovjetik, apo vdekjen e Princeshës Diana. Po ashtu ajo ka parashikuar sulmet e 11 Shtatorit dhe Brexit-in. Por duhet theksuar se jo çdo parashikimi i saj ka rezultuar si saktë./Opinion.al

Pas