-Kulturë

MTV Music Awards 2022, kryeson Taylor Swift, befason Johnny DeppBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:07 - 29/08/22 |
Opi Nion

Taylor Swift ishte artistja që arriti të merrte çmimin më të madh të natës në MTV Video Music Awards 2022 që u zhvillua mbrëmjen e 28 Gushtit në Prudential Center të Nju Xhersit.

Artisja ishte fituesja e videos së vitit me këngën “All Too Well” ndërsa njoftoi se do publikojë një album të ri. “Jam shumë e nderuar që jam njohur përkrah artistëve dhe regjisorëve kaq të mrekullueshëm”-tha ajo pas marrjes së çmimit.

Swift, është artistja që dyfishoi çmimet televizive.  Ndërkaq, Nicki Minaj, e cila mbajti edhe rolin e prezantueses në eventin muzikor, u nderua me çmimin “Video Vanguard”.

Çmimet e tjera shkuan për Red Hot Chili Peppers (roku më i mirë); Superyjet jo-anglezë si këngëtari Bad Bunny (artisti i vitit) dhe Lisa i Blackpink (K-pop-i më i mirë); Jack Harlow (kënga e verës), Lil Nas X (bashkëpunimi më i mirë, me Harlow, për Industry Baby) dhe Dove Cameron, një ish-yll fëmijë i Disney, i kthyer në aktor.

Johnny Depp ishte artisti që bëri një shfaqje surprizë.  I veshur ai astronaut, paraqitja e tij vjen 3 muaj pas gjyqit të famshëm me ish-partneren Amber Heard.

 

Pas